Novinky od značky IVECO na stavebním veletrhu BAUMA 2013

V německém Mnichově se každé tři roky koná prestižní mezinárodní veletrh stavební techniky a strojů BAUMA. Ten aktuální probíhal 15. – 21. dubna 2013 na výstavišti Messe München a vystřídalo se na něm 530.000 návštěvníků a více než 3.300 vystavovatelů z Německa a ciziny.

Co vše expozice značky IVECO na veletrhu nabídla?

Novinky značky IVECO zde byly prezentovány v prostorách jedné celé haly na ploše 2.600 m2 spolu s dalšími novinkami od značek Case Construction, New Holland Construction, Astra a FPT Industrial, které všechny náleží do konsorcia FIAT Industrial Group. Návštěvníci veletrhu si v expozici značky IVECO mohli prohlédnout kompletní řadu vozidel pro stavbu a důlní provoz. K vidění zde byla stavební vozidla New Trakker a Stralis Hi-way náležející do kategorie těžkých nákladních vozidel. Ve střední třídě zde byla prezentována vozidla Eurocargo a v lehké hmotnostní kategorii vozidla Daily. Expozici doplňovala vozidla a dampry značky ASTRA určená pro plnění úkolů v náročných pracovních podmínkách panujících na staveništích a v povrchových dolech a kamenolomech. Světovou premiéru si na letošní výstavě odbyl supertěžký nákladní sklápěč ASTRA HHD9 8×6.

Nabízíme vám bližší seznámení se třemi ze zde prezentovaných novinek.

New Trakker

Hlavní zástupce kategorie těžkých nákladních vozů je konstruován tak, aby se dokázal vyrovnat s nejrůznějšími překážkami náročných terénů a zároveň aby osádce poskytoval dostatečný komfort a pohodlí pro plnění pracovních úkolů. Vozidlo je poháněno motory FPT Industrial Cursor 8 nebo Cursor 13, které zajišťují vysoký točivý moment a rovněž jejich konstrukce zajišťuje vysokou odolnost a je zárukou dlouhodobé výkonnosti.
Kabina řidiče byla zmodernizována a jednotlivé ovládací prvky nákladního vozidla jsou logicky rozmístěny a na dosah řidiče. Pro vysokou odolnost je palubní deska vyrobena z plastu opatřeného vrstvou odolnou proti poškrábání. Verze vozidla Hi-Track je opatřena delší kabinou se střechou, která může být na přání zvýšena pro případný odpočinek řidiče. Pro verzi Hi-Land je charakteristická krátká kabina s běžnou střechou.

New Trakker

zdroj: Iveco.com

Astra HHD9 8×6

Tento supertěžký nákladní sklápěč určený pro práci v kamenolomech si na veletrhu odbyl svou premiéru. Hrubá hmotnost tohoto obra činí 63 tun. Vozidlo pohání motor Cursor 13 od firmy FPT Industrial s výkonem 353 kW/480 HP spolu s plně automatickou sedmistupňovou převodovkou Allison 4700.
Použitá technická řešení u tohoto vozu napomáhají k delší životnosti, větší robustnosti a spolehlivosti vozu, což vede ke zvýšení produktivity. Sem lze zahrnout nápravy Kessler se zesíleným předním i zadním parabolickým systémem odpružení, nové přední brzdové kotouče pro lepší natočení kol a zesílený podvozek z plochých a paralelních bočních nosníků s nejvyšší hodnotou ohybového momentu pro stabilitu a odolonost vozidla v náročných podmínkách.

Astra HHD9

zdroj: Iveco.com

Iveco Daily 55S17 DW

V kategorii lehkých užitkových vozidel byl na veletrhu prezentován model Iveco Daily 55S17 DW s pohonem všech kol a převodovkou Sonntag, dvojitou kabinou a skříňovou nástavbou ala pojízdná dílna. I v případě tohoto vozidla se jasně ukázalo, že lehká vozidla mají na stavbě své opodstanění a lze pro ně najít bezpočet využití. K přednostem charakterizujícím užitkové vozy Iveco Daily jako špičku v segmentu lehkých užitkových automobilů patří podvozek, přímé vstřikování turbo diesel, pohon 4×4 či motory na zemní plyn. Díky široké nabídce různých konfigurací podvozků, motorů a rozvorů náprav jsou dodávky Iveco Daily univerzálním a efektivním řešením pro celou řadu přepravních úkolů nejen ve stavebním průmyslu ale rovněž i v přepravě paletových nákladů, sypkých materiálů nebo pro přepravu osob.

Veletrh myslí i na mladou generaci

Záběr celého veletrhu je opravdu obrovský. I přesto ale není těžké vyjmenovat hlavní trendy, které se prolínaly jednotlivými expozicemi. Důraz u jednotlivých vystavovatelů je kladen hlavně na výkon a efektivnost a snižování spotřeby energií. Spolu s blížícím se nástupem nové emisní normy EURO VI je na pořadu také omezování emisí oxidu uhličitého
a snižování spotřeby paliva. K dalším oblastem, na něž byl na letošním veletrhu kladen důraz, patří určitě také ergonomie, na míru šité pakety servisních služeb a kvalita poprodejního servisu. Veletrh Bauma patří k předním světovým událostem v oblasti stavební techniky a strojů a jako takový nezapomíná ani na mladou generaci. Letos bylo přímo v prostorách veletrhu zřízeno centrum pro mladé návštěvníky za účelem podpořit u mladých lidí zájem o podnikání ve stavebním průmyslu a stavební materiály. Program tohoto centra byl zaměřený na věkové skupiny 8-13 a 13-19 let. I díky zájmu o výchovu mladé generace patří veletrh BAUMA k prestižním akcím, jaké nemají ve světě konkurenci.

Rezervační systém Autoskla - prodej, eshop

AUTOSKLO PERFEKT PRAHA

Poskytujeme autoskla také pro:

 • modely z 80. let
 • americké vozy
 • veterány
 • nejnovější typy automobilů
 • nákladní vozy
 • dodávky
 • autobusy

10 VÝHOD Autoskla Perfekt

 • nízké ceny
 • krátké dodací lhůty autoskel
 • kvalitní montáže autoskel
 • zboží schválené světovými zkušebnami
 • výměnu autoskel zdarma ve spolupráci s pojišťovnami
 • nejširší možný výběr autoskel
 • autosklo dopravíme kamkoliv v celé ČR
 • převážná část sortimentu je aktuálně skladem
 • přijímáme platební karty
 • 5% slevový kupón návštěvníkům webu

PERFEKT E-SHOP

Navštivte nás v našem e-shopu na www.perfektshop.cz a nakupte díly, doplňky a příslušenství pro Váš automobil za skvělé ceny!

TOPlist